Karamanlı Konağı

karamanlı konağı

Karamanlı konağı yaklaşık 120 yaşındadır. Kapadokya nın en iyi korunan ve tek başına küçük kapadokya olarak adlandırılan

güzelyurt ( gelveri ) da ıhlara vadisine 14 km mesafede bulunmaktadır.
Karamanlı Ortodoksların mübadeleden önce(1924) Güzelyurt da (Gelveri) yaptığı konaklardan biridir. 9 odası ve geniş bir avlusu olan konak Gelveri'nin yöresel taşı ile ve geleneksel mimarinin en güzel örneklerinden birisi olarak inşa edilmiştir. Bu muhteşem konak güzelliğini Kapadokya ziyaretçileriyle paylaşmak için konaklama hizmeti vermektedir.Avlu teras ve kapalı restaurantları mevcuttur.Konağın özel bir açık otoparkı da mevcuttur. Geniş ve büyüleyici avlusu dinlenmeniz vakit geçirmeniz ya da kitap okumanız için uygun olup huzurlu dingin eşsiz bir atmosfere sahiptir. Odaların her biri farklı özelliklere sahip olup her biri değişik özellik ve güzellikleriyle sizleri büyüleyecektir.

·Melendiz  ·Ihlara  ·Ilısu  ·Argeos  ·Genedala  ·İlemi  ·Nenezi  ·Peristrema  ·Nora

 

Kapadokya da otellerimizde dilerseniz sizler için Eşsiz vadilerinde yürüyüş, muhteşem gün batımı manzarasına nazır kahve keyfi, mahzenler ve çanak atölyeleri ve daha niceleriyle Kapadokya sizleri dopdolu bir yolculuğa  davet ediyor.

Göreme’nin eşsiz güzelliğinde kahvenizi yudumlarken günbatımı keyfinin, dünyanın başka hiçbir köşesinde olmadığına şahit olacaksınız!

Dünyanın ikinci büyük vadisi Ihlara Vadisi'nden bölgenin en büyük manastırı Selime Katedrali'ne, Güvercinlik ve Devili Vadisi'ne, Derinkuyu yer altı şehrinden mühendislik harikası olan Gaziemir yer altı şehrine kadar birçok yer yeniden keşfedilmeyi bekliyor!

 

Kapadokya Turları

Pek Çok Farklı Tur Etkinliği ile Dünyaca Ünlü Tabiat Harikası Periler Diyarına Yolculuğa Ne Dersiniz....
Devamını Oku..