Kapadokya Balayı Turları

Kapadokya balayı için   en çok tercih edilen bölgemizdir. Sakin, huzurlu ve eğlenceli atmosferi ile  sizler için hazırladığımız  birbirinden ...

Kapadokya Turları

Türkiyenin Her Yerinden Kapadokya Turları [Türkiyenin Her Yerinden Kapadokya Turları] Ankara Çıkışlı Kapad...

Kapadokya Ihlara Konakları & Caves

Kapadokya ıhlara konakları & caves birbirine yakın ve yanyana 7 ayrı konak bulunmaktadır. Yaklaşık 150 yaşında olan Kapadokya ıhlara konakları gelverinin do...

  • Kapadokya Balayı Turları

  • Kapadokya Turları

  • Kapadokya Ihlara Konakları & Caves

Antique Gelveri Cave Hotel

kapadokya otelleri, cave hotellerAntique Gelveri Cave Hotel , Ihlara vadisine 14 km mesafedeki eski bir rum köyü olan ve Cappadocia nın güneşi olarak tabir edilen güzelyurt( gelveri ) de bulunmaktadır.

Otelimizin Odalarının bir kısmı cave ( mağara) oda şeklinde olup diğerleri ise gelveri doğal taşı ile Rum taş Zanaatçıları tarafından yapılmış tarihi kemer odalar tarzındadır. Otelimiz Manastırlar vadisine bakan muhteşem manzaraya sahip terası, cafesi ve barı ile misafirlerimize Kapadokya’nın gizemli atmosferinde hem dinlenme hem de hoş ca zaman geçirme imkanı sağlamaktadır. Otelemizde müşterilerimizin beklentilerini karşılamak üzere temiz, huzurlu, güleryüzlü, estetik birinci sınıf hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti kavramlarının tam karşılığı hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Kapadokya nın keşfine çıkarken, kapadokyaya özgü bu mistik atmosfere ve ruha uygun bir yer olan Antique Gelveri Cave kanak otel Hotel de misafirimiz olmanız bizleri mutlu kılacaktır.

Kapadokya içerisinde tarihi ve doğal dokusu en iyi korunan yerlerden birisi olan güzelyurt manastırlar vadisi , aziz gregorious kilisesi ( kilise cami), yer altı şehirleri, kızıl kilise, yüksek kilise , sivişli kilise gibi onlarca tarihi ve kültürel yapıya sahip olmasının yanında karamanlı ortodokslar tarafından yapılan yüzlerce antik gelveri evlerini ve antik sokaklarını da barındırmakta ve hergeçen gün artan ziyaretçileriyle bu görkem ve güzelliğini paylaşmaktadır. Antique Gelveri Cave art Hotel de bu antik konakların restore edilerek özenle dekore edilmesiyle kapadokya ziyaretçilerinin hizmetine sunulmuştur. Yaklaşık 150 yıllık tarihe sahip otelimizin her odası büyüleyici ve gizemsel bir atmosfere sahiptir. Tarihin içinde yaşamanızı mümkün kılan konaklarımız ve odalarımızın herbiri farklı özelliklere sahip olup sizleri her kapadokya ziyaretinizde farklı bir maceranın içine çekmeye hazırdır.

 

 

Kapadokya Cave otelleri nin genel özellikleri

kapadokya yöresinde bulunan butik oteller yada cave oteller veya yerli ailelerce işletilen kapadokya pansiyonları nın genel bina özellikleri: Bahçe, avlu ve avluyu çevreleyen mekanlardan oluşur. Her şey kullanıcının yaşama biçimi ve günlük eylemlerine göre tasarlanmıştır. Genel özellikler şöyle özetlenebilir:

Pratiklik
İşlevsellik
Çevre koşullarına uyum
Çözüme iç mekanla başlayıp dışa doğru geliştirmek ve bütünleştirmek
Malzeme ve gereçleri en yakından seçmek
Çözümde, strüktürde, görünüşte yalınlık
İşlevsel çözümlerin planlamadaki önceliği

Kapadokya mimarisini buna yönelten nedenler genelde Daha rahat yaşama biçiminin arzulanması, tozdan, soğuktan kaçılması, sofa alanını da her zaman kullanma ihtiyacı, bu tipin tercih edilmesinin sosyal nedenleri arasındadır.