Kapadokya Akıncı Konağı

kapadokya otelleri fiyatlarıKapadokya Akıncı Konağı , Ihlara vadisine 14 km mesafedeki eski bir Rum kasabası olan ve Cappadodica ( Kapadokya ) nın güneşi olarak tabir edilen Güzelyurt( gelveri ) de bulunmaktadır.

Kapadokya  içerisinde tarihi ve doğal dokusu en iyi korunan yerlerden birisi olan güzelyurt manastırlar vadisi , aziz gregorious kilisesi ( kilise cami), yer altı şehirleri, kızıl kilise, yüksek kilise , sivişli kilise gibi onlarca tarihi ve kültürel yapıya sahip olmasının yanında Karamanlı Ortodokslar tarafından yapılan yüzlerce antik gelveri evlerini ve antik sokaklarını da barındırmakta ve her geçen gün artan ziyaretçileriyle bu görkem ve güzelliğini paylaşmaktadır. Kapadokya Akıncı Konağı bu antik konakların restore edilerek özenle dekore edilmesiyle Kapadokya ziyaretçilerinin hizmetine sunulmuştur.

Yaklaşık 150 yıllık tarihe sahip otelimizin her odası büyüleyici ve mistik bir atmosfere sahiptir. Kapadokya'nın Merkezinde yer alan  Otelimizde müşterilerimizin beklentilerini karşılamak üzere temiz, huzurlu, güleryüzlü, estetik, birinci sınıf hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti kavramlarının tam karşılığı hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Tarihin içinde yaşamanızı mümkün kılan konaklarımız ve odalarımızın her biri farklı özelliklere sahip olup sizleri her Kapadokya ziyaretinizde farklı bir maceranın içine çekmeye hazırdır. Odalarımızın bir kısmı cave ( mağara) oda şeklinde olup diğerleri ise Gelveri doğal taşı ile Rum taş ustaları tarafından yapılmış tarihi kemer odalar tarzındadır. Kapadokya’nın keşfine çıkarken, Kapadokya’ya özgü bu mistik atmosfere ve ruha uygun bir yer olan Kapadokya Akıncı Konağı Otel’de misafirimiz olmanız bizleri mutlu kılacaktır.

 

 

Kapadokya Konaklarının  ve Eski Kapadokya Evlerinin Genel Özellikleri


Kapadokya Konakları (konak otelleri ) yamaçlara, ya kayaların oyulması suretiyle ya da kesme taştan inşa edilmişlerdir. Kapadokya yöresinin  tek mimari malzemesi olan taş, yörenin volkanik yapısından dolayı ocaktan çıktığında yumuşak olduğundan çok rahat izlenebilmekte, ancak hava ile temas ettikten sonra sertleşerek çok dayanıklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir. Kullanılan malzemenin bol olması ve kolay işlene bilmesinden dolayı yöreye has olan işçiliği gelişerek mimari bir gelenek halini almıştır.

 

 

Kapadokya Turları

Pek Çok Farklı Tur Etkinliği ile Dünyaca Ünlü Tabiat Harikası Periler Diyarına Yolculuğa Ne Dersiniz....
Devamını Oku..