Kapadokya Tatil Paketi 4 Gece 5 Gün

 

 

kapadokya balayı tatili

 

4 GECE 5 GÜN TATİL PAKETİNİZ

 

 

KAPADOKYA 4 GECE 5 GÜN TATİL PAKETİ

- 4 GECE 5 GÜN TARİHİ KONAKLARIN KEMER VE MAĞARA ODALARINDA KONAKLAMA

- SABAH KAHVALTILARI VE AKŞAM YEMEKLERİ AÇIK BÜFE

- ODALARDA ÜCRETSİZ ÇAY KAHVE VE KETTLE HİZMETİ

- 3 GÜN GÜNÜBİRLİK KAPADOKYA TURU HEDİYE (GÜNÜBİRLİK KAPADOKYA TURLARI LANORA TURİZM SEYAHAT ACENTASI TARAFINDAN DÜZENLENECEK OLUP FİYATA DAHİLDİR )

- BALON TURU,ATV TURU,TERMAL HAVUZ ,ATLI SAFARİ ,BİSİKLET TURU ,BALIK TUTMA (BU MADDE DE YER ALAN AKTİVİTELER FİYATA DAHİL OLMAYIP EXTRADIR)

HERŞEY DAHİL KİŞİ BAŞI 550 TL.

ÇOCUK FARKLARI :  0-4 YAŞ                                                ÜCRETSİZ

5-9 YAŞ                                                       80 TL

10-14 YAŞ                                                   150 TL

15 YAŞ ÜZERİ VE EXTRA YETİŞKİNLER    200 TL

NOT: KAPADOKYA TATİL PAKETİMİZ BİR  OTEL KONAKLAMA PAKETİ OLUP OTELİMİZE ULAŞIM SİZLERE AİTTİR. ULAŞIM HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN BİZLERİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

GÜNÜBİRLİK KAPADOKYA TURLARI LANORA TURİZM SEYAHAT ACENTASI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRECEK OLUP 1.GÜN GREEN TUR (IHLARA VADİSİ-SELİME KATEDRALİ-GAZİEMİR YER ALTI ŞEHRİ) 2.GÜN RED TUR (ÜRGÜP-GÖREME-AVANOS-UÇHİSAR-PAŞABAĞLARI-PERİBACALARI-YER ALTI ŞEHİRLERİ-ASMALI KONAK-ÇAVUŞİN- ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYELERİ) 3.GÜN YELLOW TUR (GÜZELYURT MANASTIRLAR VADİSİ-SİVİŞLİ KİLİSE –ST GREGORİUS –GÜZELYURT YER ALTI ŞEHİRLERİ-HENGAMECİ SOKAK)  GERÇEKLEŞTİRELECEKTİR.

 

 

kapadokya cave suits

Tur Programı

 

1.GÜN

IHLARA VADİSİ – SELİME KATEDRALI

Sabah Kahvaltısı sonrasında kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Dünyanın ikinci büyük vadisinin eşsiz güzelliğinde yürüyüş turumuzu Belisırma’da tamamlıyoruz ve Melendiz Çayı kenarında öğle yemeği molası veriyoruz.Öğle yemeği  sonrasında ilk durağımız; Kapadokya bölgesinin en büyük manastırı Selime Katedralında kısa bir molanın ardından  otelemize tekrar geri dönüyoruz.

Ihlara vadisi yürüyüşü yaklaşık 4 km olup yaklaşık 3.5 saat sürecektir.

 

2.GÜN

DERİNKUYU YER ALTI ŞEHRİ-GÜVERCİNLİK VADİSİ-PAŞABAĞ-CANAK ÇÖMLEK ATÖLYELERİ-AVANOS-ONYX ATÖLYELERİ-DEVRENT VADİSİ- ASMALI KONAK-GÖREME PANORAMA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ilk durağımız Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri diğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek.Yeraltı şehri gezimiz sonrasında  Kapadokya’nın eşsiz silüetiyle güvercinlik vadisinde tanışıyoruz.Rehberimiz güvercin yuvalarının yapılma nedenini ve eşsiz Kapadokya’nın oluşumundan bahsettikten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatım sonrası Çavuşin Köyü’ne hareket ediyoruz.. 3000 yıllık tarihe sahip olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için verilen serbest zamanın ardından ilginç oluşumlarıyla sizleri büyüleyecek tek gövdeli çok başlıklı peribacalarını görebileceğimiz  Paşabağları’na gidiyoruz.Avanos’ta aldığımız öğle yemeği sonrasında ilk durağımız  Onyx Atölyesi’ne varıyoruz. Taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor. Son olarak Dervent bizi bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra bölgemizin en güzel panoramik noktalarından birisi olan Göreme panorama’da çay kahve molası verip otelimize tekrar geri dönüyoruz.

 

3.GÜN

GAZİEMİR YER ALTI ŞEHRİ – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – AVANOS- HALI ATÖLYELERİ- ASMALI KONAK – TURASAN ŞARAP TADIMI- ÜÇ GÜZELLER-UCHİSAR KALESİ-

Sabah otelde alınan sabah kahvaltı Bölgemizin en büyük yer altı şehirlerinden birisi olan Gaziemir yer altı şehriniz gezdikten sonra Sabah otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı ve Tokalı kiliselerini gezdikten sonra Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyeleri hoş bir keşif oluyor. Bu atölyelerde taksitli alışveriş imkanı sunuluyor.Asmalı Konak ziyaretimiz sonrasında üzüm kültürü ve şarapçılığın çok yaygın olduğu bölgede, Turasan Şarap Mahzenleri keşif durağımız. Burada şarap tadımı yapıyoruz.turumuzu Kapadokya’ nın eşsiz güzelliğinde gün batımı için Uçhisar kalesine çıkıyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz.

 

 

Extra geziler

Balon Turu: Sabah 05.00’te kalkıyor ve balonun kalkacağı noktaya hareket ediyoruz. 07.00’ye kadar balonla gezdikten sonra indiğimiz noktadan saat 08.00’de otele dönüyoruz.

Türk gecesi –atv safari at turu fiyatlarımız için rehberle irtibata geçmeniz yeterli oalcaktır.

 

 

 

 

Kapadokya Turları

Pek Çok Farklı Tur Etkinliği ile Dünyaca Ünlü Tabiat Harikası Periler Diyarına Yolculuğa Ne Dersiniz....
Devamını Oku..