Kapadokya Balon Turu

Kapadokya’nın simgesi olan balon turları bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gerek peri bacalarının arasında süzülerek, gerekse muhteşem Kapadokya manzarasını yükseklerden izleyerek yapılan her uçuş başlı başına olağanüstü bir macera oluyor. Kapadokya'da balonla uçmak gerçekten de hayatınızın en harika deneyimi olacaktır. Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkânı bulabilirsiniz. 1 saat 15 dakika süren balon turu, sizi Kapadokya da yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürür. Sabah 05.00-06.00 arası kaldığınız otelden balon araçlar ile alınır kalkış alanına getirilirsiniz. Kalkış alanında Balonlar hazırlanırken yolculara çay, kahve, kek, poaça... vs. türünden açık büfe hafif bir kahvaltı verilir. Yolcular bu arada balonun hazırlanışını seyretme imkânı bulurlar. Saat 06.00 civarında balonlar havalanır. Yaklaşık 1000 feet irtifaya çıkılarak gündoğumu ve genel Kapadokya manzarası seğredilir. Daha sonra vadi içlerine inilerek fotoğraf çekimleri için peri bacaları ve vadi manzaraları sunulur. Uçuş 1 saat ile 1 saat 30 dakika arasında sürer.

Sizi özel araçlarımızla otelimizden  sabah erkenden kalkış yapacağımız bölgeye götürüyoruz. Siz kahveniz ve çayınızla birlikte kahvaltınızın keyfini çıkarırken, biz de balonları hazırlıyoruz. Hazırlıklar ortalama 15 dakika sürmektedir. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra sepete alınırsınız ve Gün doğumu ile birlikte balonlarımız kalkışa başlar. Pilotlarımız size güneşin doğuşunu ve Kapadokya'nın olağanüstü görüntüsünü sunabilmek için yaklaşık 1000-5000 feet yükselir. Sonra alçalır ve vadilerden , peribacalarının arasından ve mağaralardan geçerler ki bu da size mükemmel fotoğraflar ve videolar çekme imkanı tanır. Bu turun süresi 50 dakika ile 75 dakika sürmektedir. Standard tur 21-28 kişilik balonlarda gerçekleştirilir. İniş saati geldiğinde iniş yapıcağımız yerde bulunan yer ekibimiz her türlü güvenlik ve konfor için inişimize yardimci olacaklardır. Güvenli ve yumuşak bir iniş sonrasi size özel küçük bir kutlama düzenlemekteyiz. Son olarak yine özel araçlarımızla otelinize götürülürsünüz. Standard uçuş yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Bütün yolcularımız  sigortalanmıştır.

Kapadokya'da  balon turu ile eşsiz bir deneyim kazanmak için en uygun fiyatlar sunmuş olan Lanora Turizm Travel Agency seyahat acentamız ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

Lanora Turizm Travel Agency

 

Tur Operatörü 1 : 05424288343

 

Tur Operatörü 2: 05078171881

 

Ofis Telefon: 03824512323

 

Kapadokya Turları

Pek Çok Farklı Tur Etkinliği ile Dünyaca Ünlü Tabiat Harikası Periler Diyarına Yolculuğa Ne Dersiniz....
Devamını Oku..